c l i c k m e / l i c k me / t r i c k m eten blog to zapiski z pracy / 2008 -2010/ nad projektem 'TY i JA'. Próba zapytania o tożsamość, o bieguny tożsamości. Głównymi elementami instalacji są układy liter z słów 'ty' 'ja', ich kontekst językowy oraz związek semantyczny, a zarazem ich wizualna kompozycja i zabawa nią, nadająca im nowe znaczenie. Chciałam zapytać o przestrzeń pomiędzy słowem „ja” a jego desygnatem, pomiędzy słowem „ty” a jego desygnatem. Zapytać o przenikanie się przestrzeni „ja” i „ty”. A może zamykanie się tych przestrzeni, wzajemne zacieranie się. Uzupełnianie. Pytając o tożsamość używam liter, mając świadomość, że pismo – najznamienitsze z wynalazków człowieka - od wieków służy przekazywaniu myśli, przez co posiada pewien element „bycia”, bytu. .. jaki byt konotuje słowo „ja”? Jaki byt konotuje słowo „ty”? Jak mieszają się te pojęcia w zabawie w wizualną wypowiedź, kto jest nadawcą a kto odbiorcą?

+ + +

3.24.2009

dziecko nr.1
Pierwszą lalkę budowałam wiosną 2008. Efekt? Dobry. Bardzo. Zabyt dobry. Dziecko zdawało się nie być lalką, ale czymś, przez co nie dało się spać. Może przypomina się tu pewien rodzaj prawd Masamunego Shirowa z Ghost in the shell.

Po przeprowadzce, latem,w nowym mieszkaniu dziecko nadal niepokoiło, więc ostatecznie połamałam [bo nie mieściło się w dużym worku na śmieci] i wyrzuciłam. Może z ulgą.

// My first soft baby sculpture. Spring 2008.
It was so terrifying at the end... i had to throw it out...No comments:

Post a Comment